Türkiye'nin Erkek Giyim Markası


Kiğılı olarak çağdaş, akılcı ve başarılı erkeklerin tercih ettiği Türkiye’nin erkek giyim markasıyız. Yıllara meydan okuyan yenilikçi vizyonumuz ve dünya standartlarındaki koleksiyonlarımız ile her zaman kentli profesyonellerin vazgeçilmezi olmayı sürdürüyoruz. Moda sektörüne getirdiğimiz yeniliklerle öncü rol üstleniyor, trendleri kendi çizgimizle yorumlayarak erkeklerin beğenisine sunuyoruz.

Farklı yaş gruplarına yönelik seçenekler sunan koleksiyonlarımız, erkeklere haftanın her günü en konforlu giyim deneyimini yaşatıyor. Yoğun bir iş toplantısında özgürce hareket edebileceğiniz takım elbiseler, bir pazar kahvaltısında konfor sunan gündelik tasarımlar, özel davetlerde en şık smokinler veya bir kayak tatilinde içinizi ısıtan trikolar Kiğılı deneyimini zenginleştiren öğelerden bazıları.
 

Türkiye'de 67 ilde 225 mağaza
Dünya genelinde 51 ülke, 46 mağaza, 72 franchise
Yılda 6.500.000 adet üretim
Haftada 170.000 adet ürün sevkiyatı
55.000 m2 mağaza alanı

Bugün Türkiye’de 67 ilde 225 mağaza, yurt dışında Avusturya, Fransa, Kıbrıs, Irak, Gürcistan, Türkmenistan, Makedonya, Suudi Arabistan, Kazakistan, Rusya, Kosova, Azerbaycan, Bulgaristan, İtalya ve Almanya'da toplam 118  satış noktamızla hizmet veriyoruz. Dünya üzerine yayılmış 300’e yakın satış noktasına haftada 150.000 adet üzerinde ürün gönderiyoruz. Kiğılı olarak, dünya moda devlerinden biri olma vizyonuyla çalışırken, erkek giyimi denince akla gelen ilk 10 küresel markadan biri olmayı hedefliyoruz.

Bunun yanı sıra; yurtdışında ‘Made in Turkey’ yerine ‘Brand of Turkey’ algısını oturtmak için çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Kiğılı Yurt Dışı İştirakleri

Serbia, KIGILI RETAIL RS DOO-BELGRAD
România, KIGILI RETAIL RO S.R.L.

Macedonia, KIGILI DOOEL SKOPJE


Vizyonumuz

“Moda perakende markası olarak Türkiye ve faaliyet gösterdiği uluslararası pazarlarda tercih edilen marka olmak”

 
Misyonumuz

1938 yılından beri kaliteli ürün ve hizmet anlayışı ile var olan köklü erkek giyim markası olarak, bu mirası modaya uygun tasarımları ve yeni nesil perakende hizmet yaklaşımımızla geleceğe taşımak,  insan odaklı anlayışımız ile çalışanlarımıza, tedarikçilerimize ve müşterilerimize değer katmak”

 

ÇEVRE ve İSG Politikası

Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla, doğal kaynakların korunması ve sürdürülebilir gelişme için KİĞILI GİYİM TİC. AŞ, çalışanlarından başlayarak tüm toplumu bilinçlendirmeye yönelik projeler geliştirmekte ve uygulamaktadır. KİĞILI GİYİM TİC. AŞ, iş süreçlerini yapılandırırken çevreyle dost uygulamalarla ve gerekli önlemlerle sürdürülebilir bir gelecek kurmak için tüm çalışanlarının ve iş birliği içinde bulunulan tüm paydaşların çevreye duyarlı ve bilinçli bireyler olmasına katkı sağlanmaktadır.

 • Hava, su ve toprak kirlenmesini önlemek için tüm faaliyetlerde proaktif önlemler almak;
 • Çevre faaliyetlerinde sürekli iyileştirme ve gelişmeyi sağlayacak çalışmalar yapmak;
 • Yürürlükteki ulusal ve uluslararası yasal ve diğer şartların çevre boyutlarıyla ilgili yükümlülüklerine uymak;
 • Sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturmak, doğal kaynakları verimli kullanılmak ve atıkların azaltılmasını hedeflemek;
 • Mal ve hizmet alınan tedarikçilerle, kalite, çevre duyarlılığı ve iş güvenliğini sağlayacak iş birliği ve güven temelinde çalışarak maliyetleri düşürmek, verimliliği ve uzun vadeli kârlılığı artırmak;
 • Tüm hizmet birimlerindeki faaliyetleri sistematik ve düzenli bir biçimde değerlendirerek sürekli daha iyiye ve doğruya yönelmek. 

KİĞILI GİYİM TİC. AŞ olarak benimsemiş olduğumuz İş Sağlığı ve Güvenliği Politikası, insana ve içinde yaşadığı çevreye duyulan saygıya dayanmaktadır. KİĞILI GİYİM TİC. AŞ’in faaliyet gösterdiği her alanda İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) birinci öncelik olup, "sağlığını koru, işini koru" sloganı ile bu anlayışını ifade eder. Güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı temin etmek üzere, herkes kendi yetki sınırları içinde gerekeni yapmakla yükümlüdür. En önemli hedeflerimizden biri de tüm çalışanlarımızı ve içinde bulunduğumuz çevreyi işkolumuzun olası risklerine karşı korumaktır.

 • İşyeri ve eklentilerinde; çalışanların, alt yüklenicilerin, ziyaretçilerin ve işyeri dışında çalışan şirket personelimizin sağlık ve güvenliklerini temin etmek için, yürürlükte bulunan İSG mevzuatlarına ve İSG ile ilgili diğer gerekliliklere uygun olarak her türlü tedbiri almayı, araç gereç ve Kişisel Koruyucu Ekipmanları bulundurmayı, gereğinde kullanılmasını sağlamayı,
 • İş yerinde tehlike belirleme ve risk değerlendirme çalışmaları yapıp, iş kazalarını oluşturabilecek riskleri en aza indirerek İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemimizi sürekli olarak geliştirmeyi;
 • Paydaşlarımızın (çalışanlar, taşeronlar, ziyaretçiler) İş Sağlığı ve Güvenliği bilincinin geliştirilmesi, yerleştirilmesi ve sürekliliğinin sağlanması için eğitimler yapmayı;
 • Endüstriyel dünyanın gelişimini göz önüne alarak, gelecekte karşılaşılabilecek olası durumları bugünden tahmin etmeyi, sürekli gelişmeyi ve durumumuzu gözden geçirerek acil durumlara her zaman hazır olmayı,
 • Bu doğrultuda yürütülmekte olan İSG Yönetim Sistemimizin sürekliliğini sağlamayı İSG politikamız olarak taahhüt ederiz.

 

Kalite Politikamız

Kiğılı'nın vizyonuna uygun olarak hedefimiz, Yasal ve Standardın şartları, kuruluşa bağlı iç-dış konular ile ilgili taraflar ve müşterilerimizin beklentileri dikkate alınmak suretiyle, sektörde lider firma olarak, sahip olduğumuz müşterilerimizin beklenti ve ihtiyaçlarını “Daima, Doğru Ürün- Doğru Zaman- Doğru Fiyat” ilkesi ile karşılarken, dünya standartlarında kaliteli ürün ve hizmetlerimiz ile yeni müşteriler kazanmak ve firmamızı sürekli geliştirmektir.

Yenilikçi, dinamik, değişime açık, sürekli büyüme ve iyileştirme sağlayarak uluslararası pazarda da rekabet edebilmek ana hedefimizdir. Bu hedefimize ulaşmamızdaki en önemli kaynağımız çalışanlarımızdır.

Çalışanlarımızın yüksek motivasyonu, ekip çalışmasına uyumu, yaratıcılığı, müşteri odaklılığı ve verimliliği kalitemizin ve başarımızın temelidir. Çalışanlarımıza bu konularda eğitim vermek ve onların kendilerini geliştirmelerine katkıda bulunmak bizim önceliğimizdir.

Tedarikçilerimiz ile “Karşılıklı Güvene Dayalı İş Birliği” içinde çalışır ve aynı kalite anlayışını paylaşırız. Tedarikçilerimizi de sistemimizin bir parçası olarak kabul ederiz.

Sektörümüzde lider olmak için teknoloji ve varlıklarımızın kalitesini en üst düzeyde tutar, etkin bir şekilde kullanır ve yenilikleri yakından takip ederiz.

Kaliteli Ürün ve Hizmet ile müşteri memnuniyeti sağlayarak, risk ve fırsatlar göz önüne alınarak hizmet süreçlerinin ve Kalite Yönetim Sisteminin etkinliğini sürekli iyileştirerek, Türkiye’nin saygın ve tercih edilen markası olan KİĞILI markasını dünyaya sunacağız.

 

ABDULLAH KİĞILI YÖNETİM KURULU BAŞKANI